neděle 6. října 2013

Čtyřnitný steh na overlocku

Rozhodla jsem se vám představit, jak vypadá trošku podrobněji čtyřnitný steh na overlocku, tedy s oběma jehlami. Všimla jsem si dotazů na stránkách P.Macháčkové, která nit na overlocku je která. Takže, tady je rozluštění!

Navlékla jsem overlock různobarevnými nitěmi.

Navlečení stroje, světle zelená nit - levá jehla, tmavě zelená nit - pravá jehla, červená cívka - horní kličkař , černá cívka - spodní kličkař Navlečený stroj s řetízkem nitíA tady je čtyřnitný steh podrobně. Rozdílné barvy u horního a spodního kličkaře můžeme používat ke zdobení :-) i u třínitného stehu, kdy šijeme jen s jednou jehlou.

Čtyřnitný steh


P.S. Uvědomuji si, že tyto informace se sice dají snadno najít, ale spíše v angličtině. Takže dnešním článkem jsem si udělala radost a snad to někomu pomůže. Šití zdar!


8 komentářů:

 1. Dobrý den, náhodou jsem objevila váš blog a žasnu, co nádherného a jakými technikami umíte vytvořit. Prohlížela jsem si pozorně a dlouho jednotlivé výrobky a byla jsem unešena. Jestli dovolíte, budu se k vám ráda vracet. Zdraví Janka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji za komentář! Určitě budu moc moc ráda, když si blog budete číst. Rozhodně se nebojte se na cokoli zeptat, ráda vše objasním. Pěkné pokoukání přeji!

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Aspoň jsem nefotila nadarmo :-) Ještě mám v plánu nafotit úzký lemovací steh. Ušitý barevnými nitěmi je úžasný.

   Vymazat
 3. Určitě jste to nefotila zbytečně, zrovna si kupuju svůj první overlock a tohle se mi bude více než hodit :)) Díky moc! Irena
  PS. Na lemovací steh se taky těším ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně takhle jsem to chtěla taky už mockrát nafotit, ale byla jsem navlékat ty 4 barvy. Super. Mohla bych dát foto i na blog k článku o regulaci napětí nití, aby to bylo hezky přehledné? Caramilla:)

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den trhaji se mi na overlocku nekdy obe nekdy jen jedna nit a zaclo mi to jakoby cvakat cim to prosim muze byt vyzkousela jsem snad uz uplne vse a jeste ze zacatku mi to spatne hrne latku dekuji moc Plechata

  OdpovědětVymazat
 6. thanks for this really important information. this make me become a regular visitor of yours.
  hotmail.com sign in
  hotmail password

  OdpovědětVymazat