úterý 17. ledna 2017

Jak na šití rukavic

Zdravím všechny!

Blížil se začátek velkých mrazů a ještě pořád jsem se nemohla dokopat k šití rukavic pro malého. A tak jsem si řekla, jdu do toho!!!

Podklady pro střih, postup vlastního šití a komentáře ke střihu vznikly z dílny Tafany a Susu Sufika. Bez vás, dámy, bych si na rukavice v životě netroufla a děkuji vám oběma. 

Chtěla jsem ušít rukavice, aby se v nich daly udělat koule ze sněhu, takže měkké. Napadla mě kombinace zimní softschell jako sněhuodolná vrstva a nepočesaná teplákovina dovnitř. Začala jsem tvořit střih a dopadlo to tak, že místo velikosti na Staníčka jsem ustřihla velikost mojí ruky. Takže rukavice máme už konečně oba.U velikosti na Staníka jsem zvolila nejlínější variantu zapínání na suchý zip. Kombinéza už je v rukávech poměrně úzká a tlustší zapínání by se nevešlo.Ještě jednou díky za návody!

4 komentáře:

 1. Romi, tento komentář píšu už počtvrté. Stále se mi nedaří rukavičky pochválit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Heli, díky za pochvalu! Rukavice jsou prozatím vrcholem mého šicího umění. Mezitím jsem ještě ušila softschellové kalhoty a kalhoty ze šusťáku, aby Staník nebyl upatlaný z kombinace špinavého sněhu a bláta :-)

   Smazat
 2. Dobrý večer, ráda bych se zeptala,zda se ještě zabýváte zpracováním psích chlupů v přízi? Mohly bychom se domluvit? Dík, Yoko.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý den, momentálně mám v pořadí várku psích chlupů od mého kolegy z práce, takze bohuzel ne...R

  OdpovědětSmazat