neděle 1. července 2012

Spřádání psích chlupů

Spřádat je možné hodně vláken. Stačí, když jsou dlouhé. A tak jsem se dala na spřádání psích chlupů kolie od kolegy z práce.
Chlupy z kolie jsou jemňoučké ještě více než merino vlna.

You never know, what you will spin:-) These dog hair I have recieved from my colleague.


Takto vypadají chlupy. Před vlastním spřádáním jsem je neprala ani nečesala. 
Dog hair untreated. The spinning was performed with no washing or carding. The fiber was fine and very nice to touch.A je spředeno. Bylo zapotřebí hodně kroutit, aby příze byla pevná.


Done! The spinning was a great experience. And what to do with the yarn? Some hat or scarf, what do you think?

8 komentářů:

 1. Dobrý den, hledím na to s oevřenou pusou :-), kdysi jsem slyšela už v televizi, že se dělá příze ze psích chlupů, ale až teď vidím, že to vypadá úplně jako normální vlněná příze, to je děláno na kolovrátku nebo jak ? :-) S pozdravem Nagyová

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, spřádala jsem na kolovrátku - fotka je u mého profilu. Je to hrozně jemná práce, ovčí vlna je oproti tomu hodně hrubá. Od té doby mi manžel hlásí všechny psy v okolí, ze kterých by se dalo něco upříst:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, máme doma plnou popelnici chlupů z Leonbergerů, nemáte zájem?
   Radka

   Vymazat
 3. Dobrý den, velmi by mne zajímalo, zda lze ze psích chlupů udělat rukavice. Jak bylo zmíněno psí chlupy jsou velice jemné ale neskutečně hřejivé. Pokud by to nešlo, je možné použít psí chlupy do podšívky rukavic. Např. vnější stránka kožená a vnitřní chlupy z pejska.
  Předem děkuji za odpověď
  J.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý podvečer,mám k vám prosbu,mám doma dva leonbergry hrozně moc bych si přála něco z jejich srsti uplést,jelikož mám obě ruce levé:-)))) tak bych se chtěla zeptat jestli byste mi neupředla z vyčesaných chlupů vlnu?Předem moc děkuji za odpověd Veronika email: vrchotova@seznam.cz P.S.cenu samozřejmně akceptuji

  OdpovědětVymazat
 5. Jejda, moc ráda bych Vám vyhověla, ale nejde to: zotavuji se po nemoci a bude to ještě nějakou dobu trvat, než se z toho dostanu. Zatím se opatrujte!

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý večer, mám vlnu ze středoasiata asi 3 igelitky, dá se z toho upříst vlna?? Nemáte kontakt na někoho, kdo se tím zabývá?? Děkuji moc za odpověď, je to pro mně důležité, cenu akceptuji, emailová adresa zwettal@seznam.cz, tel. kontakt. 603 322 121, Moc děkuji

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den, mám podobně 2 igelitky vlny z Tibetské dogy a moc bych potřeboval upříst z toho vlněné vlákno. Můžete mi, prosím, pomoci?
  M.Švehla e-mail:miro.svehla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat